forINOX - Zastosowania

Przy obecnych cenach powierzchni użytkowych, konstruktorzy lokali nie przesadzają z ilością miejsca przeznaczonego na ciągi komunikacyjne. Jak w takim razie poinformować kogoś, że ma skręcić w tą alejkę jeżeli szuka płyt DVD, albo jak ma dojść do naszego sklepu? Potykacz? Ludzie nie patrzą pod nogi, więc częściej będą się zgodnie z jego nazwą o niego potykać niż szukać na tej wysokości informacji, do tego zajmuje miejsce i powoduje zbędną irytację jeśli trzeba go obchodzić. To może tabliczka zamocowana do sufitu? A co jeśli sufit jest wysoko?

Przecież nikt nie będzie się wpatrywał w tabliczkę znajdującą się na wysokości kilku metrów. W takim razie trzeba tabliczkę zdystansować od sufitu.

 

Z pomocą przychodzi nasz system sufitowy. Stosując mocowanie sufitowe IN06 i mocowanie krawędziowe tabliczki IN04 służace do jej podwieszania za pomocą linki lub pręta (zależnie od potrzeby mamy system linkowy D i system prętowy S) nasza tabliczka będzie wisiała dokładnie tam gdzie sobie tego życzymy.

Sposób montażu jest bardzo prosty i zależny od tego na jaki system podwieszeń się zdecydujemy (linka pręt). Wybierająć mocowanie sufitowe, linkowe sprowadza się do:

 1. przykręcamy tulejki mocujące linkę (a tak dokładniej jej odkręcany, wewnętrzny element) do sufitu za pomocą kołka/wkrętu,

 2. zakładamy na jeden z końców linki element wieńczący,

 3. przewlekamy linkę przez pancerz tulejki,

 4. skręcamy kołeczek z wystającą linką na wcześniej przykręcony do sufitu element mocowania,

 5. przekładamy linkę przez mocowanie krawędziowe,

 6. zakładamy zwieńczenie na wolny kraniec linki,

 7. przykręcamy tabliczkę do naszego elementu mocującego.

i mamy gotowy system linkowy.

System prętowy jest jeszcze prostszy w montażu:

 1. przykręcamy tulejki mocujące pręt (a tak dokładniej jej odkręcany, wewnętrzny element) do sufitu za pomocą kołka/wkrętu,

 2. skręcamy tuleje z przymocowanym do sufitu elementem,

 3. wkładamy pręt i go dokręcamy za pomocą śruby kontrującej umieszczonej z boku tulejki,

 4. zakładamy na drugi koniec pręta mocowanie krawędziowe IN04S i dokręcamy je do pręta tak jak element sufitowy (śruba kontrująca na boku),

 5. skręcamy ze sobą mocowania krawędziowe i tabliczki.

Elementy mocujące są wykonane z bardzo wytrzymałej stali nierdzewnej, więc jeżeli montaż został wykonany prawidłowo to nasze tabliczki będą wisiały bardzo długo. System ten jest elastyczny jeśli chodzi o to z czego ma być wykonana tablica, jej wymiar, czy rodzaj sufitu.

 

 © Art-Faktor 2014.